Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016

ΗΤΤΑ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΟΜΗΡΟ

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η ομάδα μας σε φιλικό με τον Όμηρο που έγινε το Σαββάτο το απόγευμα στο Νεοχώρι. Και σε αυτό το ματς ο προπονητής Δημήτρης Ξηρός είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πολλούς παίχτες(17 παίχτες) και πολλά σχήματα στον αγωνιστικό χώρο. Θα πρέπει βέβαια να τονίσουμε την απουσία πολλών παιχτών από το συγκεκριμένο ματς λόγω υποχρεώσεων μέσα στο Σαββατοκύριακο. Εντούτοις η ομάδα ήταν σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το πρώτο φιλικό στη Ναύπακτο. Για την ιστορία να σημειώσουμε ότι όλα τα γκολ μπήκαν στο α' ημίχρονο και συγκεκριμένα: ο Σεραφίγγος στο 7' έκανε το 1-0 και στο 19' ο ίδιος παίκτης το 2-0. Ο  Τσάμης στο 24' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και ξανά ο Σεραφίγγος στο 28'  το 4-0. Ο Αστέρας Μεσολογγίου μείωσε στο τελικό 4-1 με τον Κωνστ. Σταμάτη λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έπειτα από έξοχη ασίστ από 30 μέτρα απόσταση του Γιάννη Δάλλα.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΊΟΥ: (Δημήτρης Ξηρός) Ρέγκλης, Σταμάτης Κ., Παπάς Κ., Τάσος, Κοϊνης, Δάλλας, Φονταλής, Μιχαλόπουλος, Ζαπατιώτης, Κουφός, Παπαδόπουλος.
Αγωνίστηκαν επίσης: Μπράτσικας, Γιάντσιος, Κατσουλάκης, Χριστοφοράτος, Λινάρδος, Μπλαχούρας.